Nakrętka napinająca otwarta DIN 1480

Nakrętka napinająca otwarta DIN 1480
norma

DIN1480PN82269

Materiał: stal,
Powłoka: czarne, ocynk
Zakres: od 1.4x20mm do 3.0x80 mm

Opis produktu

Nakrętki napinające otwarte są uzupełnieniem do śrub napinających. Wykorzystuje się je w wielu różnych gałęziach przemysłu, gdyż mają naprawdę wiele zastosowań.

Z czego wykonano nakrętki napinające otwarte DIN 1480

Nakrętki napinające otwarte zgodne z normami DIN 1480 i PN 82269 wykonane są z wysokiej gatunkowo stali. Jest to stal odporna na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, grad czy wilgoć. Stal z której wykonano nakrętki napinające jest również niezwykle odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą być użytkowane przez naprawdę długi czas.

Dodatkowo nakrętki napinające otwarte zgodne z normą PN 82269 zostały ocynkowane, co dodatkowo zabezpiecza je przed korozją. Dzięki ocynkowaniu tego typu nakrętki mogą być wykorzystywane przez nawet kilka lat bez obawy o uszkodzenia czy o powstanie ognisk korozji.

Istnieje także możliwość zakupu nakrętek napinających otwartych czernionych. Czernienie stali chroni ją przed korozją oraz stosowane jest jako warstwa podkładowa pod powłoki olejowe czy malarskie.

Zastosowanie nakrętek napinających otwartych zgodnych z normą PN 82269

Nakrętki napinające otwarte zgodne z normą PN 82269 znajdują zastosowanie głównie w budownictwie. Są one nieodłączną częścią śrub napinających. Wykorzystuje się je do napinania przewodów, a także do regulowania naciągu przewodów i linek.

Z tego typu nakrętek korzysta się także w żeglarskie, gdzie śruby napinające stabilizują maszt poprzez naciągnięcie odpowiedniej liny. Odpowiedniej wielkości nakrętki napinające otwarte zgodne z normą DIN 1480 znajdują zastosowanie w transporcie lądowym, gdzie wykorzystywane są do sprzęgania wagonów kolejowych czy do naciągu trakcji tramwajowych.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszymi handlowcami!