Nakrętka sześciokątna samokontrująca DIN 985

Nakrętka sześciokątna samokontrująca DIN 985
norma

DIN985PN82175ISO10511

Rodzaj gwintu: metryczny, drobnozwojny
Klasa własności: 6 / 8 / 10
Materiał:  stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX), stal kwasoodporna A4-80,
Powłoka: ocynk galwaniczny
Zakres:

stal węglowa: M3 - M36
stal nierdzewna A2: M5 - M30
stal kwasoodporna A4-80: M5 - M30

Opis produktu

Nakrętki samozabezpieczające z wkładką nylonową (poliamidową) DIN 985, nazywane również nakrętkami samokontrującymi lub nakrętkami samohamownymi. Nakrętki mogą być wykonane ze stali węglowej, nierdzewnej lub stali kwasoodpornej.

Nakrętki samohamowne są odporne na wstrząsy i drgania, dzięki wkładce nylonowej są chronione przed samoistnym luzowaniem i odkręcaniem się. Dzięki swoim właściwością mają zastosowanie głównie w przemyśle motoryzacyjnym oraz przy budowie maszyn.

Działanie nakrętki samokontrującej

Nakrętki samokontrujące dzięki swojej specjalnej konstrukcji pozwalają na stworzenie stabilnego połączenia. Wynika to z zastosowania specjalnej poliamidowej wkładki. Zapobiega ona samoistnemu luzowaniu i odkręcaniu się nakrętki. Wkładka nylonowa zwiększa tarcie pomiędzy nakrętką a śrubą. Dzięki czemu odkręcenie nakrętki samohamownej wymaga użycia większej siły niż w przypadku zwykłych nakrętek.

Dzięki temu nakrętki samohamowne stosowane są w przypadkach gdy wymagane jest stabilne i mocne połączenie dwóch różnych elementów.

Zastosowanie nakrętek samokontrujących

Nakrętki samohamowne stosowane są w wielu różnych rodzajach przemysłu. Z uwagi na siłę i stabilność połączenia są one wykorzystywane w warunkach dużej eksploatacji. Dlatego też są one używane podczas budowy maszyn budowlanych, maszyn przemysłowych czy w przemyśle motoryzacyjnym. Nakrętki samokontrujące utrzymują stabilne i silne połączenie między dwoma elementami nawet gdy narażone są na mocne wstrząsy i drgania, które często występują podczas poruszania się pojazdu mechanicznego, czy w czasie pracy maszyny.

Nakrętki samohamowne najwyższej jakości

Wszystkie nakrętki znajdujące się w naszej ofercie spełniają normy DIN 985 oraz ISO 10511. Gwarantuje to najwyższą jakość produktów, jak również pozwala na wykorzystywanie ich w czasie procesów produkcyjnych bez obawy o nieprawidłowe dopasowanie nakrętki do śruby. Materiały złączne sprzedawane przez nasz sklep wykonane są z niezwykle wytrzymałych materiałów. Stali węglowej, stali nierdzewnej A2, stali kwasoodpornej. Jest to jeden z czynnik decydujący o wysokiej wytrzymałości naszych nakrętek. Mogą one być używane bez obawy o pęknięcia czy wady wady konstrukcyjne.

Dodatkowo wszystkie nakrętki samokontrujące zostały pokryte powłoką galwaniczną powstającą w procesie cynkowania. Ocynkowanie sprawia, że nakrętki są znacznie bardziej odporne na korozję. Dzięki czemu mogą być wykorzystywane także w wilgotnych miejscach oraz mogą zostać w łatwy sposób przykryte farbą, dzięki czemu ich ukrycie jest znacznie łatwiejsze.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszymi handlowcami!