Śruba z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym DIN 7991

Śruba z łbem stożkowym  z gniazdem sześciokątnym DIN 7991
norma

DIN7991ISO10642

Rodzaj gwintu: metryczny
Klasa wytrzymałości:  8.8 / 10.9 / 12.9
Materiał:  stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX), stal kwasoodporna A4-80,
Powłoka: ocynk galwaniczny, czerniona / oksydowana,
Zakres:

stal węglowa: M3 - M24
stal nierdzewna A2: M3 - M24
stal kwasoodporna A4-80: M3 - M24

 

Opis produktu

Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym DIN 7991 wykonane ze stali węglowej, nierdzewnej A2 oraz kwasoodpornej A4. Śruby stożkowe na imbus występują w klasie wytrzymałości 8.8 / 10.9 / 12.9.

Śruby DIN 7991 mają zastosowanie w motoryzacji, zakładach ślusarskich, przy budowie maszyn, a także w branży remontowo-budowlanej, często są wykorzystywane do połączeń gdzie wymagane jest licowanie śruby z materiałem.

Z czego wykonano śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym ISO 10642

Śruby z łbem stożkowym zgodne z normą ISO 10642 wykonywane są ze stali. Podczas produkcji korzysta się ze stali węglowej, stali nierdzewnej oraz stali kwasoodpornej. Dzięki zastosowaniu tego typu materiałów śruba z łbem stożkowym cechują się bardzo dobrą wytrzymałością na działanie warunków atmosferycznych. Mogą być więc bezpiecznie stosowane w miejscach narażonych na deszcz, grad, czy śnieg. Śruby wykonane ze stali kwasoodpornej są odporne na działanie różnego rodzaju kwasów, co sprawia, że mogą być wykorzystywane w urządzeniach takich jak akumulatory.

Dodatkowym atutem śrub z łbem stożkowym, które wykonano zgodnie z normą DIN 7991 jest fakt, że zostały na nich zastosowane dwa procesy. Cynkowania galwanicznego i oksydowania. Cynkowanie galwaniczne powoduje osadzenie na powierzchni śruby cienkiej warstwy cynku, który chroni śrubę przed korozją. Proces oksydowania powoduje zaś sczernienie śruby, jest to proces, który nie tylko chroni przed korozją, ale także sprawia, że śruba znacznie lepiej przyjmuje inne warstwy ochronne, jak również znacznie łatwiej je pomalować.

Zastosowania śrub z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym DIN 7991

Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym znajdują zastosowanie w całej gamie różnych biznesów i przemysłów. Najczęściej wykorzystuje się je w branży motoryzacyjnej, w zakładach ślusarskich, podczas budowy różnego rodzaju maszyn, czy też podczas remontów i budów. Śruby z łbem stożkowym są niezwykle popularne z uwagi na to jak silne i stabilne połączenie między materiałami wytwarzają. Dodatkowo śruby tego typu są niezwykle proste w użytku. Do uzyskania bardzo stabilnego połączenia wystarczy zwykły klucz imbusowy.

Śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym można także spotkać w sklepach z meblami. Są one bardzo popularnym sposobem na łączenie ze sobą różnych części mebli. Dodatkowym atutem tego typu śrub jest fakt, że są niezwykle proste w montażu. Meble, których montaż wymaga korzystania ze śrub z łbem stożkowym są zwykle niezwykle stabilne. Dodatkowo są również łatwe w demontażu.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszymi handlowcami!