Śruba z łbem sześciokątnym drobnozwojna DIN 960 śruby ISO 8765

Śruba z łbem sześciokątnym drobnozwojna DIN 960 śruby ISO 8765
norma

DIN960ISO8765

Rodzaj gwintu: drobnozwojna
Klasa wytrzymałości: 8.8 / 10.9
Materiał:  stal węglowa
Powłoka: ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk płatkowy (dacromet, geomet), surowa - brak powłoki
Zakres:

stal węglowa: M8 - M24

 

Opis produktu

W naszej ofercie można znaleźć śruby z łbem sześciokątnym z gwintem na części trzpienia i gwintem drobnozwojnym DIN 960. W ofercie posiadamy śruby w klasach  8.8, 10.9. Śruby są wykonane  ze stali węglowej. Śruby występują jako surowe - czarne, oraz w różnych rodzajach pokryć - ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk płatkowy. 

Śruby drobnozwojne mają zastosowanie głównie motoryzacji oraz maszynach rolniczych.

Materiał z którego wykonano śruby z łbem sześciokątnym DIN 960

Śruby z łbem sześciokątnym DIN 960 wykonywane są z wysoko jakościowej stali węglowej. Tego typu materiał cechuje się wysoką odpornością na drgania i wstrząsy. Dlatego też ze śrub tego typu można bezpiecznie korzystać we wszelkiego rodzaju maszynach, bez obawy o to, że zostaną one uszkodzone w wyniku codziennej eksploatacji. Dodatkowo stal węglowa odporna jest na działanie czynników zewnętrznych takich jak deszcz, śnieg, wilgoć czy grad.

Dodatkowo na śruby z łbem sześciokątnym ISO 8765 możliwe jest nałożenie specjalnej powłoki ochronnej. Zastosować można zarówno proces cynkowania galwanicznego i cynkowania ogniowego. Podczas tego procesu na powierzchni śruby powstaje cienka warstwa cynku. Jej zadaniem jest chronienie materiału przed korozją. Na śrubach z łbem sześciokątnym ISO 8765 stosowany jest także proces ocynkowania płatkowego. Ocynkowanie płatkowe zapewnia znacznie wyższy poziom ochrony niż inne procesy. Materiał pokryty warstwą zabezpieczającą powstałą w wyniku tego typu procesu może wytrzymać aż do tysiąca godzin w komorze solnej przed pojawieniem się czerwonej korozji.

Możliwe jest również zastosowanie śruby z łbem sześciokątnym DIN 960 w stanie surowym, to znaczy bez żadnej powłoki ochronnej. Tego typu elementy złączne stosowane są w przypadku gdy istnieje ryzyko, że powłoka cynkowa wejdzie w reakcję z odczynnikiem chemicznym, który będzie miał kontakt z powierzchnią śruby.

Zastosowania śrub z łbem sześciokątnym ISO 8765

Śruby z łbem sześciokątnym ISO 8765 znajdują zastosowanie w całej gamie biznesów i przemysłów. Najczęściej wykorzystywane są one do uzyskiwania silnych i stabilnych połączeń podczas produkcji różnego rodzaju maszyn. Najczęściej śrub tego typu używa się w motoryzacji oraz podczas budowy maszyn rolniczych.

Z uwagi na to w jakich warunkach wykorzystywane będą śruby z łbem sześciokątnym ISO 8765 muszą one cechować się naprawdę wyjątkową wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mogą powstać podczas drgań czy wstrząsów. Dodatkowo niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej nakrętki do wykorzystanego rozmiaru śruby. Jest to jedyny sposób na uzyskanie silnego i stabilnego połączenia pomiędzy dwoma materiałami.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszymi handlowcami!