Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 śruby PN 82105

Śruba z łbem sześciokątnym DIN 933 śruby PN 82105
norma

DIN933PN82105ISO4017

Rodzaj gwintu: metryczny
Klasa wytrzymałości: 5.6 / 5.8 / 8.8 / 10.9 / 12.9
Materiał:  stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX), stal kwasoodporna A4-80,
Powłoka: ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk płatkowy (dacromet, geomet), czerniona / oksydowana, surowa - brak powłoki,
Zakres:

stal węglowa: M5 - M36
stal nierdzewna A2: M5 - M30
stal kwasoodporna A4-80: M5 - M30

 

Opis produktu

Opis śruby DIN 933 z łbem sześciokątnym

W naszej ofercie można znaleźć śruby z łbem sześciokątnym z gwintem na całej długości trzpienia DIN 933 w różnych klasach wytrzymałości. W stałej ofercie posiadamy śruby w klasach 5.8, 8.8, 10.9. Dodatkowo śruby są wykonane z różnych materiałów np. stal węglowa, stal nierdzewna A2, stal kwasoodporna A4. Śruby występują jako surowe - czarne, oraz w różnych rodzajach pokryć - ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk płatkowy. 

Śruba z łbem sześciokątnym inaczej zwane śrubami maszynowymi wykonane ze stali są niezbędnym elementem różnego rodzaju maszyn, konstrukcji.

Śruby nierdzewne i kwasoodporne cechuje duża odporność na korozję oraz działanie czynników zewnętrznych.

Materiały z którego wykonane są śruby z łbem sześciokątnym DIN 933

Śruby z łbem sześciokątnym DIN 933 wykonywane są wyłącznie z najwyższych jakościowo materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się stal węglową, stal nierdzewną i stal kwasoodporną. Dzięki zastosowaniu tego typu materiałów możliwe jest wykorzystywanie śrub z łbem sześciokątnym PN 82105 w najbardziej wymagających warunkach. Są one odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, grad, czy wilgoć. W przypadku śrub z łbem sześciokątnym ze stali kwasoodpornej można z nich korzystać w urządzeniach i miejscach o środowisku kwasowym.

Dodatkowym atutem śrub z łbem sześciokątnym DIN 933 jest fakt, że pokryte są one specjalną powłoką ochronną. Powłoka ta powstaje w wyniku procesu cynkowania. Na śrubach z łbem sześciokątnym stosuje się cynkowanie galwaniczne, cynkowanie ogniowe oraz cynkowanie płatkowe. Cynkowanie galwaniczne i ogniowe to najpopularniejsze techniki nakładania na elementy złączne powłoki ochronnej. Chronią one śruby przed powstaniem na nich ognisk korozji. Cynkowanie płatkowe jest najnowszą techniką tworzenia warstw zabezpieczających. Dzięki tej metodzie powstaje niezwykle wytrzymałą powłoka, która chroni elementy przed korozją nawet przez dziesięć lat. W naszej ofercie znajdują się także śruby z łbem sześciokątnym ISO 4017 surowe, czyli nie pokryte żadnym rodzajem powłoki ochronnej. Tego typu elementy złączne wykorzystywane są w środowiskach w których różnego rodzaju odczynniki chemiczne mogłyby wejść w reakcję z cynkiem.

Śruby z łbem sześciokątnym zgodne z normami – gwarancja najwyższej jakości

Śruby z łbem sześciokątnym znajdujące się w naszej ofercie wykonane są zgodnie z obowiązującymi normami : DIN 933 PN 82105 oraz ISO 4017. Gwarantuje to zarówno najwyższą jakość oraz odpowiednie dopasowanie pomiędzy elementami złącznymi a materiałami.

Dodatkowym atutem śrub z łbem sześciokątnym DIN 933 jest fakt, że zakupione w naszym sklepie elementy złączne mogą być bezpiecznie stosowane w większości krajów europy. Wynika to właśnie z ich zgodności z normami.

Zastosowania śrub z łbem sześciokątnym ISO 4017

Śruby z łbem sześciokątnym ISO 4017 znajdują zastosowanie w całej gamie przemysłów. Najczęściej wykorzystywane są one jako element konstrukcji różnego rodzaju maszyn. Korzysta się z nich także w branży motoryzacyjnej. W przypadku wykorzystania śrub z łbem sześciokątnym ISO 4017 do budowy różnego rodzaju maszyn i konstrukcji warto jest skorzystać ze śrub ocynkowanych płatkowo. Cechują się one najwyższą wytrzymałością na korozję dlatego też skorzystanie z nich gwarantuje odpowiedni poziom wytrzymałości danego złączenia.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszymi handlowcami!