Zawiesia – jak wybrać?

Przede wszystkim zakupując zawiesie należy zwrócić uwagę na jego docelowe zastosowanie. Ma ono bardzo duży wpływ na to, jakie zawiesie wybierzemy. Musimy uwzględnić tutaj przedział wagowy podnoszonych ładunków. To najważniejszy parametr, bowiem decyduje o bezpieczeństwie wykonywanych czynności. Druga kwestia mająca bardzo duże znaczenie to warunki, w jakich wykorzystywane będzie zawiesie. Temperatura, czy środowisko pracy narażające zawiesie na uszkodzenia, mogą zdeterminować nasz wybór. Dodatkowo, kluczowy może być również sposób montażu, a także opcje regulacji zawiesia. Podczas wyboru warto również uwzględnić ilość zaczepów, w które wyposażone jest zawiesie.

Zawiesia – gdzie najczęściej je stosujemy?

Zawiesia najczęściej stosuje się w przemyśle ciężkim. Wykorzystywane są do podnoszenia i przenoszenia wysokowagowych ładunków. Najczęściej można je spotkać na budowach, gdzie przenoszone są materiały budowlane np. na wyższe piętra. Znajdują zastosowanie również w stoczniach, portach, magazynach, halach produkcyjnych – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przenoszeniem ciężkich ładunków, gdzie podnoszone są ciężary o wadze nawet kilkudziesięciu ton.

Zawiesia linowe

W naszym sklepie znajdą państwo zawiesia linowe w wykonane z materiałów o bardzo wysokiej jakości. Stawiamy na liny ze stali, których udźwig to nawet 5 ton. Oferujemy Państwu zawiesia linowe jednocięgnowe, zawiesia dwucięgnowe, a także czterocięgnowe. Mogą one posiadać różne wykończenia:

  • ogniwa,
  • haki,
  • pętle
  • kusze.

Są to zawiesia najczęściej stosowane w przemyśle. Przemawia za tym cena, która jest kilka razy niższa niż cena zawiesi łańcuchowych.

W standardzie wykonujemy zawiesia linowe ze stopniowaniem co 0,5 m, jednak na specjalne zamówienie możemy przygotować inne długości. Dbamy o to, by indywidualne potrzeby naszych klientów zostały spełnione.

Zawiesia pasowe

Są to zawiesia o bardzo szerokim zastosowaniu. Określa się je także jako pasy transportowe. Tworzone zwykle z włókien syntetycznych, występują w różnych długościach. W naszym sklepie dostaną Państwo zawiesia pasowe, których udźwig to nawet 20 ton. Oferujemy zawiesia jednowarstwowe, z włókien dostarczanych przez sprawdzonych producentów. Zawiesia tego typu znajdują szerokie zastosowanie w transporcie i podnoszeniu towarów.

Zawiesia łańcuchowe

Zawiesia łańcuchowe wykonane są ze stali, co zapewnia im sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, a także na ścieranie. Warta uwagi jest również wysoka wartość dopuszczalnego obciążenia w przypadku zawiesi łańcuchowych, która może być kluczowa w pracach przeładunkowych, a także w przemyśle. Zakres udźwigu zależny jest od ilości cięgien. Ich długość oraz ilość można indywidualnie dostosować.