Nakrętka sześciokątna DIN 934

Nakrętka sześciokątna DIN 934
norma

DIN934PN82144ISO4032

Rodzaj gwintu: metryczny, drobnozwojna
Klasa wytrzymałości: 6 / 8 / 10 / 12
Materiał:  stal węglowa, stal nierdzewna A2 (INOX), stal kwasoodporna A4-80,
Powłoka: ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk płatkowy (dacromet, geomet), czerniona / oksydowana, surowa - brak powłoki,
Zakres:

stal węglowa: M3 - M64
stal nierdzewna A2: M5 - M36
stal kwasoodporna A4-80: M5 - M36

 

Opis produktu

 

W sprzedaży posiadamy nakrętki sześciokątne DIN 934 wykonane ze stali węglowej w klasach wytrzymałości 6, 8, 10, 12 oraz różnych rodzajach pokryć - ocynk galwaniczny, czernione.

Nakrętki sześciokątne mają wiele zastosowań w przemyśle, budownictwie, przy konstrukcjach stalowych, budowie maszyn oraz w branży motoryzacyjnej.

W ofercie posiadamy nakrętki wykonane ze stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej odporne na działanie czynników środowiskowych.

Z czego wykonane są nakrętki sześciokątne ISO 4032

Nakrętki sześciokątne spełniające normy DIN 934, ISO 4032 i PN 82144 tworzone są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów: stali węglowej, stali nierdzewnej czy też stali kwasoodpornej. Dzięki temu są one wytrzymałe nie tylko na warunki atmosferyczne, ale zapewniają stabilne i silne połączenie w każdych warunkach pracy.

Wszystkie nakrętki sześciokątne zostały pokryte specjalną powłoką. Najpopularniejszą jest niewątpliwie ta powstająca w wyniku cynkowania galwanicznego. W wyniku tego procesu nakrętki zostają pokryte cieniutką warstwą cynku, która chroni materiał przed ogniskami korozji. Bardzo popularne są również nakrętki których powłoka powstała w wyniku ocynku ogniowego. Jest to proces podczas którego wytwarzana jest warstwa ochrona z cynku, jest ona grubsza niż w przypadku cynkowania galwanicznego. Co gwarantuje większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne takie jak zdrapanie czy odpadnięcie powłoki ochronnej. Dzięki tego rodzaju powłokom nakrętki sześciokątne mogą być stosowane w niemal każdych warunkach. Istnieje też możliwość zakupienia tego rodzaju elementów złącznych w stanie surowym – tzn. bez powłoki. Jest to rozwiązanie stosowane głównie w przemyśle chemicznym gdzie ważne jest by powłoka, którą pokryte są śruby nie wdała się w reakcję z odczynnikami.

Sposoby wykorzystania nakrętek sześciokątnych PN 82144

Nakrętki sześciokątne są zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem nakrętek dostępnych na rynku. Wykorzystywane są one we wszelkiego rodzaju przemysłach. Używa się ich w budownictwie, podczas składania konstrukcji stalowych, podczas budowy maszyn oraz w branży motoryzacyjnej.

Nakrętki sześciokątne pozwalają na uzyskanie stabilnego i mocnego połączenia między dwoma elementami, jednocześnie usunięcie ich czy poluzowanie łączenia jest niezwykle proste. Wykorzystywane są one z uwagi na doskonały stosunek ceny do jakości połączenia, jak również z powodu świetnej wytrzymałości.

 

Jesteś zainteresowany współpracą?

Zadzwoń i porozmawiaj z naszymi handlowcami!